ARHIV NOVIC

Tudi st. dečki so se poslovili z zmago 11.11.2013
Tako kot člani, so tudi st. dečki zadnji dve tekmi zmagali brez prejetega zadetka. Žiri : Zarica Kranj A = 1:0 ; Strelec zmagovitega gola je bil Sani Biljali.

200. ligaška zmaga v samostojni Sloveniji 09.11.2013
Po slabi seriji v oktobru, ko Žirovci na šestih zaporednih tekmah niso dosegli zmage, je bil novembrski zaključek sezone uspešen. Še drugič so zmagali brez prejetega zadetka. Naklo : Žiri = 0:3 (0:1) ; Na zelo slabi igralni površini, so rumeni odpor domačih strli po uspešno izvedenem penalu. Po prekršku nad Tinetom Šuligojem je bil Žiga Eržen uspešem izvajalec z bele točke. Igralci trenerja Freliha so z zelo borbeno igro, v nadaljevanju prišli še do dveh zadetkov. Strelca sta bila Nace Eržen in Jaka Bric Krolnik. Nekaj minut pred koncem tekme je zaradi nemogočih igralnih razmer sodnik prekinil tekmo.
V 23. sezoni samostojne Slovenije so Žiri danes dosegle 200. zmago. Na 522 tekmah so dosegli 815 in prejeli 812 golov. Po številu zmag je bila najuspešnejša sezona 2000/01, ko so jih rumeni zabeležila 19. Zadnja, 19. je bila pirova zmaga proti Kamniku (2:1) v kvalifikacijah za 3. SNL. Na prvem srečanju v Kamniku, so žirovci namreč izgubila s 3:1.

Kadeti jesen zaključili na 3. mestu 05.11.2013
Dečki U15 so dobro izkoristili dvotedenski odmor. V gosteh so v nedeljo zmagali brez prejetega gola. Visoko-Preddvor : Žiri = 0:1 ; Edini zadetek je dosegel letos najboljši strelec rumenih Tine Dolenc. Žiri so ekipa z drugo najboljšo obrambo. Boljšo imajo le vodilne Lesce. Zadnjo tekmo jesenskega dela bodo rumeni odigrali že v soboto 9.11. namesto v nedeljo. Začetek tekme z Zarico bo na Polju ob 10. uri.
Kadeti so v zadnjih treh krogih imeli za nasprotnike tri najmočnejše ekipe, zato sobotni poraz ni presenetljiv. Lesce : Žiri = 2:0 ; Kljub trem zaporednim porazom so kadeti končali jesensko sezono na 3. mestu. V svojih vrsta imajo tudi najboljšega strelca lige. Nace Mlakar je dosegel kar 17 zadetkov (10 več od prvega “zasledovalca”).

Strelski post prekinjen po 322 minutah 02.11.2013
Šele na sedmi tekmi po zadnji zmagi, so rumeni uspeli ponoviti popolni uspeh. Takratno zmago so zabeležili proti istemu nasprotniku na istem igrišču (2. krog pokala) Žiri : Ločan = 2:0 (0:0) ; Po treh tekmah oziroma 322 minutah je strelski post prekinil Nejc Kržišnik. Le pet minut kasneje je za končni izid zadel še Nace Eržen. Kljub zmagi Žirov, le ti ostajajo na prvenstveni lestvici na predzadnjem mestu, vendar pa z zaostankom le štirih točk do 4. mesta.

Kadeti kljub porazu ostajajo na 3. mestu 28.10.2013
Po seriji petih zaporednih zmag, so bili kadeti v soboto še drugič poraženi. Zarica : Žiri = 2:0 ; Kljub porazu ostaja ekipa U17, trenutno, letos najvišje uvrščeno moštvo rumenih. Medtem ko so bili st. dečki zaradi izstopa ekipe Bled-Bohinj iz lige tokrat prosti, so si ml.dečki (U13) z nasprotniki razdelili po šest točk. Žiri : Naklo = (1:0, 0:1, 8:0, 0:3).

Največji poraz z Bledom po letu 1997 26.10.2013
Ekipa ki je še lansko sezono igrala v 2. GNL, je danes visoko premagala ekipo trenerja Freliha. Bled : Alpina = 4:0 ; Po letu 1997 ko je Bled premagal žirovce s 5:1 (2.GNL), je bil to navečji ligaški poraz v medsebojnih obračunih. Po današnjem porazu vodilnih Lesc na Britofu, se jim je Bled približal le na točko zaostanka.

Napadalci s praznimi naboji 22.10.2013
Na nobeni tekmi “velikega” nogometa (U15, U17 in člani) Žirovci pretekli vikend niso dosegli zadetka. Ob članih ki so igrali 0:0, so bili kadeti in st.dečki še slabši. Selekcija rumenih (U17) so klonili doma Žiri : Škofja Loka = 0:3, st.dečki pa v gosteh Škofka Loka : Žiri = 1:0 ; Popolnega uspeha Ločanov nad Žirovci pa niso preprečili niti ml.dečki. V Škofji Loki so točkovno izgubili z 9:3 ; Škofja Loka-1 : Žiri = (1:2, 7:0, 7:1, 2:0)

V Žireh brez zadetkov 19.10.2013
Žirovci zopet niso uspeli priti do treh točk. Žiri : Visoko = 0:0 ; Domači so bili sicer podjetnejši, vendar so naredili preveč napak, da bi si priborili zmago. Najlepšo priložnost za Žiri si je priigral Domijan v zadnjih sekundah prvega polčasa, ko je že preigral golmana, nato pa se pred praznim golom s strani, ni najbolje znašel. Gledalci v Žireh so bili prikrajšani za zadetke, prvič po dveh letih, ko je v Žireh 15.11.2011, gostovala ekipa z Bohinja.

Pred trobojem (Žiri – Škofja Loka) 16.10.2013
V soboto in nedeljo se bodo nogometaši Žirov in Škofje Loke pomerili na treh tekmah. Srečanji ml. in st. dečkov bosta v Škofji Loki, kadeti pa bodo igrali v Žireh. Nogometaši iz centra bivše skupne občine so nesporni favoriti, saj so trenutno prvi na prvenstveni lestvici kadetov in st.dečkov. Ml. dečki pa zasedajo 2. mesto. Obračun v kategoriju U17 bo derbi 8. kroga. Rumeni za Ločani zaostajajo le eno točko. Večja razlika je pri dečkih. Žiri U15 zaostaja šest točk, medtem ko se ekipa U13 celo otepa dna lestvice.
Danes je bilo odigranih nekaj tekem rednega 9. kroga kategorije U15. Rumeni so zabeležili še četrto zmago sezone. Žiri : Britof = 1:0 (1:0) ; Strelec odločilnega zadetka je bil Žan Demšar.

V 7. krogu 1. GNL gosti ostali brez točk 13.10.2013
Tako kot vsi ostali gostje, so v 7. krogu tekmo izgubili tudi žirovci. Po sredini pokalni tekmi, ko so napadalci dosegli kar pet zadetkov, so bili tokrat rumeni neučinkoviti. Britof : Žiri = 2:0 (1:0) ; V vodstvu sta še naprej neporažena Lesce in Bled.

Žirovski kadeti nasuli ducat golov 12.10.2013
Bled je bil danes prizorišče še pete zaporedne zmage kadetov Žirov. Domačini, sicer zadnji na lestvici, so doživeli pravo katastrofo. Rumeni so jim nasuli cel ducat golov. Bled-Jesenice : Žiri = 0:12 ; Zopet se je med strelci s šestimi zadetki najbolj izkazal Nace Mlakar. Ostale zadetke so prispevali še: Jaka in Jošt Oblak, Tadej Pustavrh, Jaka Kopač, Nejc Berzelak in Ambrož Cigale.
Mlajši dečki pa so še drugič zapored ostali brez točk. Po neuspehu na Jesenicah prejšnji teden, so bili danes doma nemočni še proti kranjčanom. Žiri : Triglav-Domplan = (0:3, 0:7, 1:2, 0:12)

Zmagovalca odločile 11-metrovke 09.10.2013
Domači so šli v tekmo preveč medlo. Gosti so to hitro izkoristili, in v 6. minuti je bilo že 0:2. Do konca polčasa so domači dvakrat ujeli priključek, zadela sta Tine Šuligoj in Domijan Rok, vendar so se kranjčani vedno na hitro zopet oddalili na dva zadetka prednosti. Po desetih minutah nadaljevanja so rumeni z dvema zadetkoma v dveh minutah izid izenačili. Še drugič je bil uspešen Rok Domijan in Žiga Eržen. Sledilo je pol ure tekme z veliko tempa in borbenosti. V tem obdobju so bili žirovci vsaj enakovreden nasprotnik. Žal pa je Zarica v 83. minuti dosegla še peti zadetek. Ko je že kazalo na poraz je le dve minuti pred koncem spretni Jaka Bric Krolnik uspel poravnati rezultat. Žiri : Zarica = 8:9 po 11-m, 5:5 (2:4) ; Pri izvedbi strelov z bele točke, je prvi za goste zgrešil Nazić. Žiri so prednost izničile z neuspešnim strelom Matjaža Semeniča. Nato so bili uspešni vsi izvajalci do zadnjega za Žiri. Odločilni strel je mimo gola poslal Rožle Reven. Za Žiri so bili z enajstih metrov uspešni: Žiga in Nace Eržen ter Jaka Bric Krolnik.

V Žiri prihaja vodilno moštvo 3. SNL-zahod 07.10.2013
Tekme četrt-finala pokala MNZG so na sporedu v sredo 9.10. Žiri so se po štirih letih ponovno uvrstile med 8 najboljših gorenjskih ekip. V sezoni 2009/10 so izpadle na Britofu z izidom 3:0. Sredin nasprotnik Žirov je Zarica Kranj, ki po sedmih krogih v 3. SNL-zahod zaseda 1. mesto. Zarica je zadnjih 16 sezon stalni član 3. lige, z izjemo sezone 2006/07 ko so igrali v 1. GNL. Njihov najvišji domet (3. mesto) je bil v sezoni 2004/05 in 2007/08. V tretjem tisočletju so z Žirovci odigrali 6 tekem. Kranjčani so za spoznanje uspešnejši (6 3-1-2 8:7). Rumeni so v svoji zgodovini odigral pet pokalnih tekem z ekipami ki so nastopale v SNL. Vsa ta srečanja so izgubili. Najbližje uspehu so bili 2011, ko so z Jesenicami (3.SNL) izgubili šele po streljanju 11-metrovk. Tekma v sredo se bo pričela ob 16. uri.
Oba kluba imata v svojih koreninah stično točko. Žirovski NK je bil ustanovljen aprila 1973, kranjski pa maja istega leta. Članski ekipi sta ligaška tekmovanja začeli v 2. GNL, v sezoni 1974/75. Oba kluba štejeta isto tekmo za prvo uradno srečanje. Ekipi (Žiri pod imenom Alpina in Zarica pod imenom Filmarji) sta se namreč srečali v prvem krogu. Zgodovinska tekma pred 39 leti, na “pokojnem” igrišču na Rakovniku, se je končala neodločeno. Alpina : Filmarji = 1:1

“Jezerniki” U15 prekinili s tekmovanjem 06.10.2013
Ekipa Bled-Bohinj je po petih krogih v sezoni 2013/14 odstopila od nadaljnega tekmovanja. Ker ekipa ni končala niti prvega (jesenskega) dela tekmovanja, se jo izloči iz prvenstvene lestvice, vse njene že odigrane tekme se pa črtajo.
V današnjem 7. krogu so Žirovci v Lescah izgubili z domačini, ki so v letošnji sezoni še neporažene. Lesce : Žiri = 3:0 ; Kljub porau Žiri ostajajo na 3. mestu.

Kadetom še četrta zaporedna zmaga 06.10.2013
Po uvodnem porazu konec avgusta z Lecami, so kadeti Žirov zabeležili še četrto zaporedno zmago. Žiri : Britof = 7:0 ; Med napadalci se je ponovno izkazal Nace Mlakar s štirimi zadetki. Po enkrat so bili uspešni še Jošt Oblak, Tadej Pustavrh in Benjamin Brence.
Ml.dečki so si na tekmi 6. kroga, v torek 1. septembra, razdelili po šest točk. Žiri : Sava = (2:0, 0:3, 6:1, 0:4) ; Manj uspešni so bili v petek, ko so se z Jesenic vrnili praznih rok. Jesenice : Žiri = (2:1, 7:1, 10:1, 1:0), čeprav je A ekipa Žirov obe tekmi izgubila minimalno.
V septembru so prva dva turnirja odigrali tudi cicibani U9. Sredi meseca so v Železnikih zabeležili dva poraza in dva neodločena izida. Prejšnjo soboto 28.9. pa so doma v Žireh premagali vse tri nasprotnike.

Vsakemu po en polčas 05.10.2013
Kislo vreme je na stadion Polje privabilo nekaj manj gledalcev kot jih beležimno zadnje čase. Vremenu primerno se je začela tudi igra domačih. Gostje so že v 10. minuti stresli prečnik z močnim strelom z razdalje. Jesenice so prišle v vodstvo v 23. minuti po nespretnem posredovanju domače obrambe. Kmalu zatem je Rok Burjek uspel izenačiti, par minut pred odmorom pa so rdeče-beli z Jesenic postavili izid polčasa. V nadaljevanju smo videli drugačno igro domačih. Bili so agresivnejši in si ustvarili več priložnosti. Po izenačenju (gol je dosegel Nace Eržen), ko so rumeni pritiskali še za vodstvo, so Jeseničani uspeli še tretjič povesti. Na koncu so bili domači vendarle lahko zadovoljni, saj je Matic Radič le par minut pred koncem uspel še tretjič izenačiti. Žiri : Jesenice = 3:3 (1:2) ; Delitev točk je najprimernejši izid, saj je vsakemu od nasprotnikov pripadel po en polčas.
Na derbiju 6. kroga, gledalci v Železnikih niso videli zadetkov. Gostje z Lesc so tako oddali nasprotnikom prvo točko. Ob Lescah ostaja tudi Bled še vedno neporažen.

Nace Mlakar s simultanko premagal Naklo 30.09.2013
Dvojni dvoboj z Naklem je pripadel Žirovcem. Kadeti so zmagali v soboto, Naklo : Žiri = 1:5 (1:3), st. dečki pa v nedeljo. Žiri : Naklo = 3:1 (2:1) ; Nace Mlakar je dokazal, da lani ni bil slučajno prvi strelec kadetske lige. V soboto je bil namreč strelec vseh petih zadetkov. Na tekmi dečkov U15 pa je dva gola dosegel Tine Dolenc, enega pa Žan Demšar. Manj uspešni, sicer v dvoboju z močnejšim nasprotnikom, so bili ml. dečki. Žiri : Triglav-Podgorje = (0:1, 0:5, 1:0, 0:7). Glede na gol razliko 1:13 , so bile tri osvojene točke kar bogat izkupiček.

Marko Klemenčič s kapetanskim trakom reprezentance U17 29.09.2013
Pretekli teden je kadetska reprezentanca Slovenije doma v Bakovcih in Slovenski Bistrici nastopala v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2014. Ob domačinih so nastopali še Škotska, Madžarska in Weles. V izbrani vrsti Slovenije je nastopal tudi Marko Klemenčič, igralec Triglava, ki pa je do kategorije st. dečkov nasopal za Žiri. Na tekmi z Madžarsko, ki jo je Slovenija dobila s 4:2, je Marko nosil celo kapetanski trak. Žal je bila to edina zmaga, ki je Sloveniji prineslo le 3. mesto, kar pa ne zadošča za napredovanje v 2. krog (Elitno grupo).

Lesce upravičile vlogo favorita 28.09.2013
Lesce ostajajo ekipa s 100% izkupičkom tudi po petem krogu v 1. GNL. Poraz rumenih ni bistveno vplival na stanje prvenstvene lestvice, saj so se kar štiri od šestih tekem končale z delitvijo točk. Lesce : Žiri = 2:0 (1:0) ; Žirovcem tudi statistika ni bila naklonjene, saj zadnjih sedem tekem v Lescah niso zmagali. od sezone 2008/09 dalje so nanizali pet porazov z gol razliko 16:1.

Žiri po štirih sezonah zopet v četrtfinalu 25.09.2013
Danes so bile na sporedu tekme 2. krog pokala Gorenjske. V Žireh so bili domači boljši od gostov iz Škofje Loke, ki so se letos vrnili v 1. GNL po štirih sezonah igranja v 2. gorenjski ligi. Žiri : Ločan = 2:1 (1:0); V začetku tekme so bili Ločani agresivnejši, vendar pa brez pravih priložnosti. Rumeni so v 22. minuti izkoristili eno redkih priložnosti v prvem polčasu. Dimche Shoposki je dosegel svoj prvi zadetek za Žiri. V drugem polčasu so domači postajali vse bolj nevarni. Namesto povišanja vodstva, pa smo v 66. minuti videli izenačenje. Po nespretnem posredovanju Jana Jereba (igranje z roko) so gostje izkoristili penal. Zaključek tekme je postregel z več priložnostmi za rumene. V eni od teh so preko avtogola Žiri le prišle do zmage.

Ob članih tokrat uspešni še kadeti 23.09.2013
V preteklem vikendu so bili premagani tako mlajši kot starejši dečki. V soboto so dečki U12 v gosteh točkovno izgubili z 9:3. Zarica : Žiri = (1:0, 2:0, 5:0, 1:2) ; Včeraj so bili poraženi še dečki U14. Sava : Žiri = 1:0 ; Ti pa so že pred tem (sreda, 18.9.) doma igrali neodločeno. Žiri : Šenčur = 1:1 ; Povedli so gostje z avtogolom, le šest minut kasneje je za izenačenje poskrbel Kevin Frelih. S Šenčurjem so se v soboto (tudi doma) srečali še kadeti. Tudi na tej tekmi so prvi v polno zadeli gosti. Po treh zadetkih domačih (Nace Mlakar, Jošt Oblak in Janez Rupar), je Šenčur z zadnjim golom, poraz le ublažil. Žiri : Šenčur = 3:2

Končno prva zmaga sezone 21.09.2013
Po štirih krogih v 1. GNL ni več ekipe brez točk, Lesce pa so še edine s 100% izkupičkom. Žiri so z današnjo zmago Žiri : Železniki = 2:1(2:0) ujele priključek ekipam iz zgornje polovice lestvice. Za drugouvrščenim Bledom sedaj zaostajajo le tri točke. Po vodstvu 2:0 (strelca Rok Domijan in Žiga Eržen), so gostje sicer znižali na 2:1, zmaga rumenih pa ni bila nikakor ogrožena. Selčani so po sezoni 2008/09 prvič izgubili tekmo v Žireh.

2. krog pokala Gorenjske 17.09.2013
V Prostorih MNZG Kranj je bil opravljen žreb parov 2. kroga za pokal MNZG. Člani Žirov se bodo srečali z Ločanom iz Škofje Loke. To bo njuno prvo medsebojno srečanje po petih letih. Zadnje štiri sezone so namreč Ločani igrali v 2. GNL. V zadnjih desetih letih so bili Žirovci uspešnejši (7 4-1-2 12:8). Ob šestih ligaških tekmah je bila edina pokalna v tem obdobju točno pred desetimi leti. V 2. krogu sezone 2003/04 so v Škofji Loki slavili domači z 2:1. Tokratni dvoboj bo v Žireh, prihodnjo sredo, 25.9. ob 16:30.

Starejši dečki odigrali tri tekme v štirih dneh 16.09.2013
Po dveh zmagah v četrtek in petek so starejši dečki U15 v nedeljo odigraliu še tretjo tekmo. V gosteh pri vedno favoriziranem Triglavu so uspeli ostati neporaženi. Na umetni travi so si z domačini razdelili točki. Triglav : Žiri = 0:0 ; Na petkovi tekmi proti Železnikom so v polno zadeli Tjaš Šifrar, Tine Dolenc in Žan Demšar.

Po treh krogih še vedno brez zmage 14.09.2013
Člani Žirov tudi v tretjem krogu 1. GNL niso uspeli zmagati. Po prvem polčasu so sicer vodili, nato pa so gostje z Velesovega napravili preobrat in povedli z 2:1. Tako kot v prejšnjem krogu so tudi tokrat rumeni uspeli izenačiti nekaj minut pred koncem tekme. Žiri : Velesovo = 2:2 (1:0) ; Strelec obeh zadetkov za Žiri je bil Žiga Eržen. Velesovo ostaja za Žirovce zelo neugoden nasprotnik. V zadnjih desetih letih so v Žireh trikrat zmagali, šestkrat igrali neodločeno in le dvakrat izgubili.

Zelo prepričljiv štart st. dečkov 13.09.2013
St. dečki (u15) so novo sezono začeli z dvema zmagama v dveh dneh. Včeraj so bili v Kranju v ŠP Zarica prepričljivo boljši od domačinov. Zarica-B : Žiri = 0:5 (0:2) ; S tremi zadetki se je proslavil Blaž Frelih, po en gol sta prispevala še Tine Dolenc in Maj Kristan. Danes pa so doma odpravili še Selčane. Žiri : Železniki = 3:1.
V tem tednu so bili dejavni tudi ml. dečki. V sredo 11.9. so si s Šenčurjem razdelili po šest točk. Žiri : Šenčur = (2:0, 0:4, 3:1, 2:6)

Zapustil nas je Tone Velikajne 11.09.2013
Včeraj je umrl bivši članski trener Anton Velikajne. 76 letni nogometni strokovnjak iz Idrije je člansko moštvo Žirov prevzel pozimi 1991/92, ko je Alpina-Žiri igrala v takratni conski ligi (2. SNL-zahod). S svojo bogato trenersko izkušnjo je žirovski nogomet dvignil na višji nivo. Na trenerski klopi rumenih je ostal do poletja 1993.

Zmaga kadetov na Visokem 08.09.2013
Medtem ko st. dečki Žirov še čakajo na uvodno tekmo sezone, so včeraj kadeti odigrali že svojo drugo tekmo. Na Visokem jih je z edinim zadetkom do zmage popeljal lani najboljši strelec lige Nace Mlakar. Visoko-Preddvor : Žiri = 0:1 (0:0); Manj uspešni so bili cicibanu U13. Na Britofu so domači točkovno zmagali s 9:3. Britof : Žiri = (2:1, 6:1, 17:0, 0:4).

Krolnikov prvenec rešil točko v Bohinju 07.09.2013
Žirovci so še tretjo sezono zapored v Bohinji remizirali. Po vodstvu domačih že v drugem polčasu, je nekaj minut pred koncem tekme izid izenačil Jaka Bric Krolnik s svojim prvim članskim zadetkom. Bohinj : Žiri = 1:1 (0:0); Velesovo in Lesca ostajata po dveh krogih edini ekipi s polnim izkupičkom.

Uvodni poraz po desetih letih 01.09.2013
Žirovci so novo sezona začeli, žal, z dvema porazoma. Najprej so bil v soboto dopoldan poraženi kadeti – Žiri : Lesce = 0:2, popoldan pa še člani. Žiri : Bitnje = 0:1 (0:0); Po sezoni 2003/04, ko so Žiri (takrat še Alpina) izgubile uvodno tekmo sezone, so do včeraj na uvodu vselej osvojili vsaj točko. Tekma je bila rekordna tudi po kartonih. Sodnik Štrajhar jih je pokazal kar 12 (vsaki ekipi po 6). Na tekmah z nastopanjem rumenih, je bilo to največ po 31.5.2003, ko je v Žireh gostoval Bled.

Pred vrati nove tekmovalne sezone 30.08.2013
Na NZS in posledično tudi v MNZG Kranj, so z novo sezono oznake mlajših selekcij poenotili z Evropo. Mladinci so sedaj U19 in ne več U18, kadeti U17 namesto U16 in tako vse do cicibanov U9. Starostne meje pa seveda ostajajo iste.
Žirovci bodo nastopali s šestimi ekipami, tako kot prejšnjo sezono. Zastopani bodo v vseh kategorijah od U9 do U17, ter članski. Člani v novo sezono vstopajo z visokimi cilji, zato so tudi precej podaljšali klop. Okrepili so se s tremi igralci z idrijskega področja, dva (Anže Kavčič in Rožle Reven) sta se vrnila s posoje, Nace Eržen (Olimpija) pa bo nastopal z dvojno registracijo.
Število članskih ekip na gorenjskem se je skrčilo na 21. Moštvi Kranjske Gore in Trboj ki sta lani prenehali igrati sredi sezone, se letos nista več prijavili. Ločan, nekdaj ena boljših gorenjskih ekip, se po štirih sezonah nastopanja v 2. GNL, vrača v prvo ligo.

Še četrtič brez poraza 28.08.2013
Pred novo tekmovalno sezono 2013/14 so člani ekipe Žiri odigrali štiri prijateljske tekme. Zadnjo, danes z mladinci kranjskega Triglava, ki igrajo v 1. SML. Po vodstvu gostov, so se razigrali še domači. Na koncu pa je odločila tudi daljša klop. Srečanje si je ogledalo 60 gledalcev. Žiri : Triglav (U18) = 3:2 (1:1); Na vseh štirih pripravljalnih tekmah so Žirovci dosegli vsaj tri zadetke in ostali neporaženi z edinim remijem v Naklem.

Nogomet za najmlajše 28.08.2013
Prejšnji teden od 19. do 23. avgusta je žirovski nogometni klub pod vodstvom profesorice športne vzgoje Mihaele Vehar, organiziral otroško nogometno šolo. Letos (enajstič zapored) se je ONŠ udeležilo preko 40 otrok v starosti do 10 let. Več si lahko preberete <tukaj> v prispevku Špele Vehar.

Vipava ni bila kos razpoloženim Žirovcem 25.08.2013
Na odlično pripravljeni zelenici, so domači pred 50 gledalci nadigrali goste z Vipave. Žiri : Vipava = 6:1 (3:1). Po prvem polčasu je trener Frelih zamenjal kar devet igralcev. Povišanje vodstva v drugem polčasu in vršenje pritiska na obrambno linijo gostov, govori, da imajo Žiri ta čas 20 igralcev sposobnih igrati v prvi postavi. Napovedana tekma z mladinci Triglava je bila prestavljena na to sredo (28.8.) z začetkom ob 17:30.

Po trije zadetki na uvodnih srečanjih 14.08.2013
Še pred prvo najavljeno tekmo v Biljah, so Žirovci odigrali v Naklem. Prejšnjo soboto (10.8.) so s tamkajšnjimi domačini igrali neodločeno. Naklo : Žiri = 3:3 ; Na današnji tekmi v Biljah so si pa priigrali zmago. Bilje : Žiri = 1:3 (1:1) ; Po vodstvu domačih so na koncu s solidno igro tekmo zanesljivo dobili.
Pred začetkom lige (31.8.) ima trener Frelih v planu še dve pripravljalni tekmi – obe v Žireh (21.8. – mladinci kranjskega Triglava in 25.8. – Vipava)

V Biljah prvo preverjanje moči 03.08.2013
Prvo pripravljalno tekmo pred sezono 2013/14 bodo člani odigrali v Biljah. Tekma z začetkom ob 18. uri bo14. avgusta z domačo ekipo, ki je prejšnjo sezona izpadla iz 3. SNL. Žirovci so v Biljah gostovali že februarja letos in izgubili z 2:0.

Začetek priprav za novo sezono 24.07.2013
Članska ekipa NK Žiri začenja s pripravam (kondicijski treningi) za sezono 2013/14 v ponedeljek 29.7. Rožle Reven in Anže Kavčič ki sta zadnjo sezono igrala za Ločan (mladinci – 2. SNL), se vračata v Žiri. Ekipo pa zapušča 33 letni Matej Homec. Obrambni igralec z Gorenje vasi, ki je za Žiri v enajstih sezonah odigral 152 tekem in dosegel en gol, je prestopil v Naklo.