Iz poraza do zmage v zadnjih petih minutah

Do nedavnega so bile Jesenice prava nočna mora za Žiri. Od leta 1986 do pomladi 2013 rumeni niso uspeli premagati železarjev ne na Jesenicah, niti v Žireh. Od maja lani, na zadnjih petih srečanjih, sta se tekmeca enkrat razšla brez zmagovalca, na ostalih štirih tekmah pa je zmaga pripadla žirovcem. Danes je že kazalo da se bo serija neporaženosti rumenih prekinila, saj so gosti vodili vse do  87. minuti.   Žiri : Jesenice = 2:1 (0:1)
Prvi polčas ni bil preveč obetaven. Domači si niso ustvarili praktično nobene resne priložnosti. Ko je že kazalo da bosta ekipi polčas zaključili brez golov, so gosti zadeli v 44. minuti. Do odmora so železarji še dvakrat ogrozili gol domačih. Prvič je strel z razdalje golman Krvina ukrotil, drugič pa je po strelu z glavo žoga za malenkost preletela gol. V drugem polčasu je bilo pri domačih videti več želje po uspehu. Žiri so imele terensko pobudo, prave priložnost pa ni bilo vse do zadnjih minut. Nekaj minut pred koncem je izid izenačil joker s klopi Nace Mlakar. Za popolno evforijo na tribuni je bilo potrebno počakati do 90. minute. Po igranju z roko enega od gostujočih igralcev v kazenskem prostoru, je gol z bele točke dosegel Nace Eržen.