Po preobratu osvojena le točka

V derbiju začelja sta si ekipi v Žireh razdelili točki. Žiri : Šenčur = 2 : 2 (0:1) Po prvem polčasu so bili gostje bliže uspehu. Vodilni zadetek za Šenčur je v 38. minuti dosegel Arsič. Le minuto po izključitvi Orešnika (dva rumena kartona) v 54. minuti, so domači izenačili preko Zorana Gligorevića. Za popolni preobrat v razmaku slabih pet minut je poskrbel Nace Eržen z uspešno izvedeno 11-metrovko. Kljub temu, da so bili Žirovci v zadnje pol ure nevarnejši, so gostje uspeli izenačiti in iz Žirov odnesli pomembno točko.
Po devetih zaporednih porazih na medsebojnih srečanjih od 1998 do lanske jeseni, so Žirovci še drugič zapored ostali neporaženi. Šenčur je bil do pred par leti kar sedem sezon član 2. SNL.