Poraz na zadnji domači tekmi v letu 2018

Po vzoru 1.SNL je tudi 13. krog v 3. ligi center razpotegnjen čez cel vikend. Prva tekma je bila odigrana včeraj, dve sta bili danes, dve pa bosta še jutri. Žirovci so svojo (ne najbolje) odigrali že danes. Žiri : Grosuplje = 1 : 3 (0:2) ; Gostje so upravičili vlogo favorita. Sredi drugega polčasa so vodili že s tremi goli razlike, nakar je nekaj minut pred koncem tekme Nace Eržen zadel za ublažitev poraza. Eržen, ki je v polno zadel že tretjo tekmo zapored, je danes dosegel svoj 14. zadetek za Žiri na tekmah v organizaciji NZS. Na večni lestvici te kategorije je pred njim le (še) neulovljivi Damir Česnik s 26 zadetki. V letu 2018 so Žiri odigrale zadnjo domačo tekmo, saj bodo v zadnjih dveh jesenskih krogih gostovali v Komendi in na Bledu.