Poraz v znamenju številke 100

Tekma 8. kroga v 3.SNL-zahod se je začela povsem drugače, kot se je končala. Do 14. minute, ko so Ljubljančani izid poravnali na 1:1, so bili dominantni domači. Najprej je imel lepo priložnost Zoran Gligorevič, malo kasneje je Nace Eržen zadel vratnico, nakar je v 11. minuti domače v vodstvo popeljal Anže Kavčič. Le dve minuti po izenačenju so rdeči z Viča dosegli še drugi zadetek. V nadaljevanju so Ljubljančani še z dvema zadetkoma pokazali zakaj so drugi na lestvici. Žiri : Svoboda (LJ) = 1 : 4 (1:2).
Današnja tekma je bila 100. članska na novem stadionu Polje. Na prvi so 25.8.2012 igrali z Velesovim (2:2). Strelec prvega gola Anže Kavčič je za člansko ekipo Žirov odigral 100. tekmo. Šest igralcev med današnjimi akterji, ima za Rumene več kot sto nastopov. Vodilni med njimi je Nejc Kržišnik (275). Blaž Frelih pa je 100. igralec, ki je zaigral za člansko vrsto žirovske ekipe na tekmah v organizaciji NZS (kvalifikacije za SNL, 1., 2. ali 3. SNL in pokal NZS). Najstarejši med njimi je Franci Mlinar (letnik 1953), ki je zaigral na prvi od teh tekem Žiri : Vodice Šempas (15.6.1991). Izjemen gol iz prostega strela za vodstvo Svobode 2:1, ki ga je dosegel Jasmin Dindič, je bil 1000. prejeti ligaški zadetek v samostojni Sloveniji. Na 664 tekmah pa so jih dosegli 1127.