Prva zmaga na zadnji domači tekmi

Končno so tudi nogometaši Žirov dočakali prvo zmago v sezoni 2019/20. Do nje so prišli na zadnji domači tekmi jesenskega dela tekmovanja. Žiri : Vipava = 2 : 0 (1:0) ; Zmaga je povsem zaslužena, čeprav ni bila lahka. Tudi Vipavci so imeli svoje priložnosti, saj so dvakrat zadeli okvir vrat. Prečko pa so enkrat stresli tudi Rumeni. Tekmo je odločil žirovski golgeter Nace Eržen. V 35. minuti je prekinil ekipni strelski post, ki je trajal kar 383 minut. Gol je bil dosežen s prostega strela. Zmaga je bila potrjena v 68. minuti. Eržen je bil podrt pri prodiranju v kazenskem prostoru. Penal po dosojeni najstrožji kazni je sam tudi uspešni izvedel. V sedmih sezonah nastopanja za člansko vrsto Žirov je Eržen dosegel že 99 zadetkov. Bo jubilejni padel še to jesen? Do konca tekmovalne sezone v letu 2019 sta še dva kroga. Za borbenost in tudi všečno igro velja pohvaliti celotno ekipo.