Žiri – poraženci “troboja”

GNL se je za Žirovce razpletla po najbolj neugodnem scenariju. Jeseničani so na Visokem že ob polčasu vodili z 2:0, kar je pomenilo, da je bilo za Žiri prvo mesto praktično nedosegljivo. Z zmago bi si zagotovili drugo mesto, ki odpira vrata v 3. SNL. Tekmo so bolje odprli domači, vendar so rumeni kmalu vzpostavili ravnotežje. Na odmor sta ekipi odšli brez golov in tudi resnejših priložnosti za zadetek. V drugi polčas so Žirovci odločno krenili in vršili pritisk na obrambo domačih do 57. minute, ko je Matic Tratnik Žiri popeljal v vodstvo. Burjek je izvedel prosti strel nekoliko z leve strani, Tratnik pa je z glavo žogo podaljšal v spodnji levi golmanov kot. Po doseženem zadetku so se rumeni zadovoljili z vodstvom in iniciativo igre prepustili Bohinjcem. Izključitev Krolnika v 82. minuti (drugi rumeni), je domače spodbudila k napadalnosti. Obramba Žirov je zdržala le do 85. minute, ko je Iskra z glavo zadel za izenačenje. Bohinj : Žiri = 1 : 1 (0:0) ;  V trenutku zadetka so Bohinjci na prvem mestu izpodrinili Jeseničane, Žirovci pa so padli na tokrat nehvaležno tretje mesto. Med številčnim občinstvom je bilo na tekmi precej Žirovcev in privržencev njihove ekipe. Hvala vsem ki ste danes in v celotni sezoni bodrili nogometaše NK Žiri. Bohinju in Jesenicam se tako odpira pot v 3. SNL.