200. zmaga na Polju

Kljub temu da je najzahodnejše slovensko moštvo praktično na izhodnih vratih 3. lige, v Žiri niso prišle z belo zastavo. Rumeni so v prvem polčasu imeli rahlo terensko premoč, vendar so na odmor odšli z zaostankom. V 15. minuti je Primorce v vodstvo popeljal Lukič. Domači so bili najbližje izenačenju v 43. minuti, ko je Koblar neposredno s kota zadel okvir vrat. Takoj po odmoru je bil Frelih s prostega strela zelo blizu zadetku, vendar se vratar Brezigar ni dal presenetiti. Šele v zadnji tretjini tekme, v 62. minuti, so Žirovci uspeli poravnati izid. S penala (prekršek nad Šifrarjem) je bil uspešen kapetan Boštjan Frelih. Le tri minute kasneje je za vodstvo domačih poskrbel Matic Debeljak. Sledilo je nekaj minut zmede v domači obrambi, ko so si gosti ustvarili tri lepe priložnosti. K sreči, tudi s posredovanjem danes odličnega rezervnega vratarja Tilna Jurca, se izid ni spremenil. Po tretjem zadetku, ki ga je dosegel Tjaš Šifrar v 74. minuti, je igra gostov z Goriških Brd povsem razpadla. V zadnjih petnajstih minutah je bilo na igrišču videti le Rumene. Piko na i pomembne zmage v boju za obstanek je postavil Gašper Lapanja v 84. minuti, s svojim drugim letošnjim zadetkom. Eksist Žiri : Brda Dobrovo = 4 : 1 (0:1).
Leta 2012 se je domovanje NK Žiri preselilo z Rakovnika na Polje. V teh slabih dvanajstih letih so ekipe velikega nogometa (člani, mladinci, kadeti in st.dečki) na stadionu Polje odigrali 380 tekem. Ob 114 porazih in 66 remijih so danes na članski tekmi Žirovci zabeležili 200. zmago. Največ tekem so odigrali člani, današnja je bila 150.