Zmaga za ohranitev stika z vrhom lestvice

Dva zaporedna domača poraza članske ekipe (Bitnje in Visoko) sta se odrazila tudi na današnji tekmi, saj je bil za žirovske razmere dokaj skromen obisk (70 gledalcev). Prepričani smo, da bo že v soboto, 30. maja povsem drugače, saj so si rumeni z današnjo zmago, in porazom Bitenj, priigrali še nekaj možnosti za osvojitev prvega mesta. Žiri : Železniki = 2 : 1 (1:1) ; V prvem polčasu sta bili ekipi dokaj izenačeni. Žirovci so imeli rahlo pobudo, vendar do izenačenja v 40. minuti brez prave priložnosti. Gostje so sredi prvega polčasa povedli prek Vrhunca, ki je odlično izvedel prosti strel s 25 metrov. S strelom dokaj s strani, je presenetil Krvino z visokim strelom na daljšo vratnico. Izenačil je Sašo Ogrič po predložku z desne strani. Izkoristil je visok skok in z glavo matiral gostujočega golmana. V drugem polčasu so bili Žiroci precej podjetnejši, vendar je vedno znova manjkal nevaren zaključni strel. Gostje so vse stavili na protinapade in bili dvakrat blizu ponovnemu vodstvu. Za evforijo na stadionu je v 85. minuti poskrbel Tine Šuligoj. Izkoristil je prazen prostor v gostujoči obrambi. Prišel je sam pred vratarja, ga preigral in nato skoraj z mrtvega kota zatresel prazno mrežo in zagotovil rumenim nove tri točke.