Do nove točke s super veteranom v vratih

Včeraj so Žiri osvojile še drugo točko v letošnji sezoni, prvo doma. Žiri : Lesce = 1 : 1 (0:0) ; Ponovno so rumeni “odpovedali” v zadnjem delu oziroma zaključku tekme. Po zadetku Roka Domijana v 81. minuti je kazalo, da bodo domači le prišli do prve zmage, pa so Leščani v 86. minuti vendarle izenačili. V Medvodah in Stražišču so Žirovci sicer izgubili, vendar so držali remi do 83. oziroma 72. minute.
Zaradi težav z vratarji (kartoni in poškodbe) se je ponovno aktiviral Matej Albreht.  S 47 leti je Matej daleč najstarejši igralec lige. Starejših od 35 let (letniki 1980 in starejši) je v letošnji sezoni v 3. SNL-center nastopalo 7 igralcev. Najstarejših pet: ob Mateju so še Sead Ekič – 1973 (Bled), Ivo Čančar – 1975 (Medvode), Jože Pezdirc – 1976 (Kolpa) in Ernad Tiganj – 1976 (Jesenice). Rezervni vratar Ivančne Gorice Rafael Koren, ki pa sicer še ni zaigral, je le pol leta mlajši od Mateja.