Do zmage bolj srečno kot spretno

Nogometaši Žirov so končno dosegli še 50. zmago na tekmah pod okriljem NZS. Zadnja je bila dosežena oktobra 2021 proti Adriji. V prvem polčasu je imel Slovan več od igre, Žiri pa več zrelih priložnosti. Žiri : Slovan = 3 : 2 (1:0) Za vodstvo Žirov je v 10. minuti poskrbel Tjaš Šifrar. V nadaljevanju so Ljubljančani po zaostanku preobrnili rezultat z zadetkom v 47. in 57. minuti. V samem zaključku tekme se je na veselje premraženih gledalcev zgodil še en preobrat. Boštjan Frelih je za izenačenje v 88. minuti uspešno izvedel penal. Zmago Rumenih pa je v sodnikovem dodatku z avtogolom omogočil Nik Pintarič. V sezoni 2021/22 so Žiri še drugič premagali Slovan s tremi doseženimi zadetki. Septembra lani je bilo na Kodeljevem 1:3.