Eden najslabših začetkov sezone

Uvod v novo sezono se je rumenin povsem ponesrečil. Začelo se je z napako Čemažarja že v peti minuti. Pri preprečevanju velike priložnosti za domače, si je prislužil rdeči karton. Z igralcem več so si Vrhničani v 33. minuti priigrali penal. Sigurni izvajalec je bil Škerl. Še pred tem je zaradi poškodbe moral igrišče zapustiti Koblar. V 59. minuti so si igralci Žirov privoščili novo veliko napako v obrambi. Pri slabem reagiranju Orešnika je za drugi zadetek domačih poskrbel Dolinar. V zaključku tekme so včeraj nerazpoložene varovance trenerja Freliha domači premagali še dvakrat za končnih 4:0.
Podobno slab začetek sezone je bil v sezoni 2018/19, ko je v Žireh slavila Sava (1:5). V gosteh, tako kot včeraj, so z minus 4 sezono začeli še leta 1996 na Bledu (5:1) in leta 1987 v Tržiču (4:0).