Gligorević in Smrke junaka v Naklem

Naklo in Žiri sta se v pokalnem tekmovanju srečala šele drugič. V sezoni 2007/08 je Naklo slavil v Žireh z 1:0.  Medsebojni zmagovalci so bili gosti tudi danes. Naklo : Žiri = 0 : 1 (0:1) ;  Prvi polčas je bil dokaj nezanimiv. Domači so bili za odtenek podjetnejši, vendar si niso ustvarili nobene prave priložnosti.  Ob zadetku v 45. minuti je bil za rumene omembe vreden le še prosti strel s primerne razdalje, katerega strel Eržena pa je končal preko gola. Zadetek z lobom preko golmana je v izteku polčasa dosegel Zoran Gligorević. Kljub nekoliko agresivnejši igri gostov v nadaljevanju, so si prvi smrtno priložnost za izenačenje ustvarili domači. Skoraj gotovi zadetek pa je preprečil vratar Smrke s požrtvovalnim posredovanjem. V nadaljevanju je imel podobno priložnost za Žiri tudi Oblak, vendar je z neposredne bližine nastreljal vratarje Nikoliča. Zadnjih 15 minut so Žirovci vodstvo branili z desetimi igralci. Tratnik si je namreč resneje poškodoval gleženj, trener Frelih pa je že pred tem opravil vse menjave.