Grosuple so se za zmago precej namučile

Favorizirani gosti so v Žireh sicer prišli do enajste zmage v sezoni, vendar težje kot so upali. Do prve priložnosti so v 13. minuti prišli domači. Po uspešni kombinatorni akciji je z leve na gol sprožil Koblar. Vratar Kisovec pa je s krajnimi močmi preprečil slavje domačih. Gostje so imeli sicer rahlo terensko pobudo, vendar do zadnje minute prvega polčasa niso resneje ogrozili domača vrata. V 45. minuti pa je po sporni akciji glede ofsajda, gostujoči napadalec z razdalje oplazil stativo. Tudi v nadaljevanju so prvi zapretili Rumeni z najlepšo priložnostjo na tekmi. Po globinski podaji se je Šifrar sam znašel pred vratarjem Kisovcem. Z roba šestnajsterca je rahlo oviran nastrelja gostujočega vratarja. Nekje po 60. minuti so Grosuplje vse bolj pritiskale na obrambno linijo domačih. Vse do 78. minute so domači na čelu z vratarjem Rakovičem uspešno zaustavljali vse nalete gostov. Dobrih deset minut pred koncem tekme, pa je Dorniž uspel premagati danes zelo zanesljivega vratarja Rakoviča. Žiri : Grosuplje = 0 : 1 (0:0);
Sodnik Alen Bubek je bil danes zelo “radodaren” z rumenimi kartoni, saj jih je Žirovcem pokazal kar pet, gostom pa le dva. Bubek je Žirovcem danes sodil že dvanajstič, in zanimivo, kar trikrat z Grosupljam (10.11.2018, 13.9.2020 in 19.3.2022).