Kar dve zapravljeni enajstmetrovki

Današnja sobota je rezervirana za finale slovenskega pokala, zato ostalih tekem slovenskih lig danes ni. Nekaj se jih je igralo včeraj, nekaj se jih bo jutri, nekaj pa že v sredo 3. maja. Tekmo 23. kroga v 3.SNL so Žirovci odigrali že v sredo. Žiri : Adria = 1 : 4 (0:1); V prvem polčasu so imeli gosti iz Mirne več od igre, domači pa so bili dokaj medli. Kljub vsemu so igralci trenerja Freliha držali ugodnih 0:0 vse do 42. minute, ko je Eler zadel za vodstvo gostov. V nadaljevanju so bili Rumeni precej boljši, le zadeti niso uspeli. Ko se je čakalo na izenačenje, pa so gosti uspeli iz precej nenevarne akcije povišati vodstvo. Dobrih deset minut pred koncem so Žiri imele priložnost izid znižati po dosojeni enajstmetrovki. Tjašu Šifrerju je vratar Adrie Bigaj penal ubranil, odbito žogo pa je sam Tjaš potisnil v gol za znižanje na 1:2. Le tri minute kasneje je Peršič zopet povišal vodstvo Adrije na dva gola razlike. Kmalu zatem je bil za Žiri dosojen še drugi penal. V drugo je bil izvajalec Žan Bracovič. Tudi njemu je vratar Adrie strel ubranil. Za piko na i je Eler s svojim drugim zadetkom v 89. minuti postavil končni izid.
Po Vrhniki v 1. krogu, je to še druga tekma, ko so Žirovci prejeli štiri zadetke na eni tekmi.