Rumeni klonili šele po izključitvi Orešnika

V soboto 4.9. smo na stadionu Polje gledali zelo zanimivo tekmo. Favorizirani gostje iz Posočja so rezultat preokrenili šele v zadnjih petnajstih minutah.
Po hitrem vodstvu Tolmina, so domači izenačili le šest minut kasneje. Po spretno izvedenem avtu, se je Tjaš Šifrar nekoliko s kota sam znašel pred vratarjem Mavričem. Z neubranljivim strelom pod prečko je poskrbel za zadovoljstvo med domačimi gledalci. Kljub terenski pobudi gostov, se je polčas končal neodločeno. Žiri : Tolmin = 2 : 4 (1:1); V 56. minuti, je rumenim uspela še ena lepa akcija. Gosti so Žanu Poljanšku neuspešno nastavili offside zanko. Le_ta je sam krenil proti nasprotnikovemu golu. V šestnajstercu ga je vratar Tolmina zaustavil s prekrškom. Boštjan Frelih je z uspešno izvedenim penalom Žiri popeljal v vodstvo. Le pet minut kasneje je bil izključen domači centralni branilec Orešnik. Zadnjih trideset minut je trpela celotna domača obramba. Zdržali so do 75. minute. Za popolni preobrat so gosti poskrbeli še z dvema zadetkoma v 80. in 86. minuti.