Lokalni derbi pripadel Škofji Loki

Po prvem polčasu so Žiri zaostajale za dva zadetka, kar je bilo preveč glede na prikazano igro. V nadaljevanju so bili Ločani bliže tretjemu zadetku, kot Žirovci znižanju izida. Kljub temu pa je ekipa trenerja Freliha v eni od redkih priložnosti uspela v 71. minuti preko Žana Bracoviča doseči gol priključka. Kmalu po znižanju izida je vratar Poljanšek preprečil 100% priložnost za potrditev zmage domačih. Nekaj minut pred koncem se je Trčku ponudila priložnost za izenačenje, vendar je bil strel z roba šestnajsterca previsok. Na koncu je vendarle potrebno čestitati domačim za zasluženo zmago. Škofja Loka : Eksist Žiri = 2 : 1 (2:0). Rumeni, danes v modrih dresih, svojemu trenerju niso uspeli polepšati mali jubilej. Boris Frelih je namreč danes svojo ekipo vodil na 250. uradni tekmi.
20. krog 3.SNL-zahod je bil v znamenju slabega obiska. Na šestih srečanjih je bil poprečen obisk na tekmo pod 100 gledalcev, v Škofji Loki vsega 60. V boju za naslov prvaka si Tolmin povečuje prednost pred prvima zasledovalcema Šenčurjem in Vrhniko. Bolj “vroče” pa bo, kot trenutno kaže, v boju za obstanek, kjer so se žal znašli tudi Žirovci.