Na lokalnem derbiju izvlekli točko

Danes in jutri se igrajo še zadnja ligaška srečanja v letu 2021 v 3.SNL-zahod. Prvi del tekmovalne sezone 2021/22 je bil sicer zaključen že pretekli vikend, ta konec tedna pa se igrajo še tekme prvega kroga povratnih tekem. Žiri so danes gostovale v Škofji Loki. Avgusta so Ločane doma premagali z 1:0, danes pa v Puštalu igrali neodločeno. Škofja Loka : Žiri = 1 : 1 (1:0); Prvi polčas so Rumeni (danes v modrih dresih) igrali neprepoznavno. Za vodstvo domačih je v 34. minuti poskrbel Hirkič. Posledica blede predstave, je bila ob polčasu reakcija trenerja Freliha. Zamenjal je kar tri igralce. Po prekršku nad Trčkom v kazenskem prostoru, je Boštjan Frelih v 74. minuti uspešno izvedel 11-metrovko za izenačenje. To je bil njegov 10. zadetek na tekmah pod okriljem NZS. Še pred tem je Boštjan s prostega strela zadel okvir vrat. Sodnik Klančar je pokazal 12 rumenih kartonov, domačinom kar osem. Na tekmah kjer so igrali Žirovci, po letu 2000, teh je bilo skoraj 500, je to rekordno število porumenelih na tekmi. Po prikazanem na zelenici, ki je bila danes precej mehka in težka za igro, so lahko gostje iz Žirov z doseženim izidom zelo zadovoljni. Na 50. zmago (tekme NZS) bo treba počakati na pomladanski del tekmovanja.