Nadaljevanje niza neporaženosti

Če so člani imeli v torek v četrt-finalu pokala za nasprotnika ekipo z nižje lige, je bilo včeraj pri mladincih ravno obratno. Žiri : Britof = 1 : 0 (0:0) ; Ekipa s kranjskega obrobja nastopa v 2. SNL-zahod, Žiri pa v GNL. Na terenu med ekipama ni bilo videti nobene razlike.
V prvem polčasu ob izenačeni igri ni bilo pravih priložnosti ne na eni ne na drugi strani. Po odmoru so bili gosti z Britofa agresivnejši, vendar je obramba domačih delovala zelo sigurno. Sredi drugega polčasa so bili gosti najbližje vodstvu, ko je v razmahu nekaj sekund vratar Poljanšek obranil dva močna strela s kakih desetih metrov. V zadnjem delu tekme so rumeni ponovno vzpostavili ravnotežje na terenu in bili celo nekoliko boljši. Odločitev je padla 10 minut pred koncem srečanja, ko je Jošt Oblak iz gneče tik pred vrati uspel žogo poriniti preko gol linije. V pokalu MNZG Žirovci že dve leti ne poznajo poraza (pet zaporednih zmag).
Prvič v zgodovini kluba so se v polfinale pokala hkrati uvrstili tako člani kot mladinci.