Neodločeno na prvi tekmi v letu 2015

Po dveh tednih bolj ali manj kondicijskih treningov so žirovci v nedeljo 22.2. odigrali prvo pripravljalno tekmo. Nasprotnik na uvodnem srečanju so bile Renče, ki nastopajo v Primorski ligi, ki je v istem rangu kot Gorenjska liga (4. slovenski nivo).
V nekoliko okrnjeni zasedbi so rumeni odigrali izenačeno tekmo v kateri so bili prvi polčas rezultatsko uspešnejši domačini. Renče : Žiri = 3:3 (3:2); Nadaljevanje pa je pripadlo gostom. Končni rezultat je bil glede na videno dokaj realen, pa čeprav so si Žiri predvsem v drugem polčasu priigrali precej več priložnosti za zadetek kot domačini. Trener Frelih je dal priložnost vsem igralcem, ki jih je imel na voljo.
Tudi naslednji nasprotnik bo primorski ligaš. Tekma v Komnu proti istoimenskemu nasprotniku, v petek 27.2., bo pod reflektorji z začetkom ob 18. uri.