Nov poraz ob poplavi kartonov

V lepem sončnem vremenu, na sicer razmočeni zelenici, so bili uspešnejši gostje iz Kočevja. Eksist Žiri : Kočevje = 1 : 3 (0:1); Bolj kot rezultat, ki je bil za domače negativen, si bomo tekmo zapomnili po kanonadi kartonov. Sodnik Andrej Pirjevec, ki glede sojenja ni imel prav dobrega dne, je pokazal kar 14 kartonov. V obeh ekipah je bilo po šest kaznovanih. Zaradi dveh rumenih je ob zaključku tekme domači igralec Matic Debeljak prejel še rdeči karton.
V začetku tekme so imeli gostje za spoznanje več od igre. V tem obdobju so tudi povedli, Kasneje so bili aktivnejši domači, vendar brez rezultatskega učinka. V začetku drugega polčasa (50. in 55. minuta) je Kočevje še z dvema zadetkoma ušel na neulovljivih 0:3. Kljub terenski premoči v zadnje pol ure tekme, Rumeni niso uspeli več kot ublažiti poraz. Za končnih 1:3 je v 60. minuti iz bližine žogo v gol potisnil Tjaš Šifrar. Z današnjim porazom so Žiri zdrsnile na 12. mesto (tik pred cono izpada). To je bilo drugo gostovanje Kočevja v Žireh. Z izidom 1:2 so zmagali tudi na prvi tekmi 22.3.1992.