Domača zmaga po 413 dneh

V zadnjem času, ko so Žirovci točke izgubljali v zaključkih tekme, so danes v nasprotju s to prakso izid preobrnili sebi v prid. Eksist Žiri : Vrhnika = 2 : 1 (1:1); Zadnje minute prvega polčasa so postregle kar z dvemi 11-metrovkami. V 45. minuti je bil za goste uspešen Djelovci. Dve minuti kasneje, v sodnikovem dodatku, je za izenačenje, s penala zadel še Boštjan Frelih. Za popolni preobrat je v 62. minuti poskrbel Tjaš Šifrar, z 20. zadetkom na tekmah pod okriljem NZS. Več od njega sta jih za NK Žiri dosegla le Nace Eržen (40) in Damir Česnik (26).
Po 20. avgustu 2022, oziroma 413 dneh, ko so Žiri premagale Izolo z 2:0, je bila danes prva zmaga na stadionu Polje. Vmes so Rumeni odigrali kar 17 tekem brez zmage.