Ob zmago v zadnjih sekundah tekme

Tekmo 7. kroga v 3.SNL so Žirovci začeli nekoliko podjetnejše. Po četrt ure tekme so gosti vzpostavili ravnotežje. Do konca polčasa smo gledali dokaj enakovreden boj obeh nasprotnikih. Prva priložnost je pripadla Ločanom, ko so zadeli okvir vrat v stičišču stative in prečke. Takrat je vratar Rakovič nepremočan strel pospremil le s pogledom. Pet minut pred odmorom se je David Frelih sam znašel pred vratarjem, vendar ga je le nastreljal. V drugem polčasu so si domači priigrali še par lepih priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene. Po uri tekme je zaradi drugega prejetega rumenega kartona moral gostujoči igralec Vrečič zapustiti igrišče. V 76. minuti je globinsko podajo prejel Agron Shala in spretno premagal gostujočega golmana. Strelca za Žiri je trener Frelih v igro poslal le pet minut prej. Ko so vsi na stadionu že pričakovali sodnikov žvižg za konec tekme, se je ponudila priložnost za goste. Nekje na desetih metrih, v gneči pred golom, Rumeni niso uspeli žoge izbiti, nakar je prišla do Ranta, ki jo je uspel potisniti v gol za izenačenje na 1:1. Po izenačenju so Žirovci izvedli le še strel s centra, nakar je sodnik zaključil tekmo. Ločani ostajajo brez zmage v Žireh od maja 1999, ko so Žiri izgubile z 0:1.