Odločitev na Viču šele po podaljških

Vsaj 50 navijačev in privržencev žirovskih nogometašev, se je danes zbralo na povratni tekmi za vstop v 3. SNL. Stadion na Viču je bil tudi sicer lepo popolnjen. Po porazu z 0:1 na prvi tekmi v Žireh, so Žirovci za skupni uspeh nujno potrebovali vsaj en zadetek. Tekmo so rumeni začeli odločneje kot v Žireh in takoj prevzeli pobudo. Ves prvi polčas so imeli iniciativo v igri, žal pa je v zaključkih akcij vedno nekaj zmanjkalo. V začetku drugega polčasa so nekaj nevarnih akcij izpeljali tudi domači, kmalu nato pa so Žiri ponovno prevzele pobudo. Četrt ure pred koncem tekme so bili rumeni nagrajeni za borbenost in napadalno usmerjenost. Na levi strani se je Zoranu Gligoreviću odprlo nekaj več prostora. Po prodoru je njegov strel nekje z vogala kazenskega prostora končal za hrbtom domačega vratarja Japiča. Zadnjih 15 minut je Svoboda močno pritisnila. Obramba Žirov je bila na preizkušnji, vendar so odklonili vse nevarnosti. Ker je bil rezultat po 90 minutah tekme identičen kot v Žireh (0:1) sta sledila dva podaljška po 15 minut. Zopet so bili nevarnejši Žirovci, vendar sta mreži po prvem podaljšku ostali nedotaknjeni. V začetku drugega podaljška je prišlo v obrambi Žirov do nezbranosti in domači v rdečih dresih so izid današnje tekme izenačili, s čimer je bilo jasno, da do streljanja 11-metrovk ne bo prišlo. Zadnjih 10 minut so rumeni iskali drugi zadetek, ki bi jim omogočil skupni uspeh, vendar do njega ni prišlo. Kljub skupnemu neuspehu, moramo ekipi, vsakemu posamezniku in trenerju Frelihu čestitati za gledljivo igro in predvsem borbenost na obeh tekmah, tako v Žireh kot v Ljubljani. Pohvaliti velja tudi navijače za številno in glasno spodbujanje. Svoboda Ljubljana : Žiri = 1 : 1 (0:0)po rednem delu 0 : 1