Oslabljeni Žirovci na Jesenicah brez osvojene točke

Včerajšnja tekma 16. kroga se je na Jesenicah igrala v močnem deževju. Kljub neugodnemu vremenu je igralna površina omogočala kvalitetno igro. Jesenice : Žiri = 2 : 1 (2:1) ; Žirovci so šli v tekmo dokaj oslabljeni, saj so manjkali kar trije ali štirje igralci prve postave.
Po napaki gostujoče obrambe so železarji povedli že na samem začetku tekme. Rumeni so se hitro vrnili v igro. Za izenačenje je v 16. minuti je z evro-golom poskrbel Rok Burjek. S prostega strela v oddaljenost 20 metrov z leve strani, je žogo poslal v “daljši” vratarjev kot tik pod prečnik.  Žal so Jeseničani pet minut pred odmorom ponovno povedli. V nadaljevanju nismo več videli zadetkov. Najlepšo priložnost za spremembo izida v drugem polčasu so imeli domači v 55. minuti, vendar se je izkazal golman Likar. Tudi Žirovci niso bili brez možnosti za izenačenje. V samem zaključku tekme se je priložnost ponudila Orešniku, vendar je odbito golmanovo žogo poslal preko gola.