Osvojena točka na jubilejni tekmi

Po treh zaporednih zmagah (dve ligaški in pokalna) so Žirovci tudi danes ostali neporaženi. Za hitro vodstvo rumenih v Vipolžah je v 10. minuti poskrbel David Frelih. Še pred polčasom so domači izenačili preko Bužinela. Na koncu se je izkazalo, da je bil končni izid 1:1 postavljen v 38. minuti. Prav strelec Frelih bo zaradi rdečega kartona (na tekmi je prejel dva rumena) moral izpustiti naslednjo tekmo, ko bo Eksist Žiri gostil kranjsko Savo.
Današnja tekma je bila 200. pod okriljem NZS. V devetih sezonah nastopanj v 2. in 3.SNL so dosegli 54 zmag in še 41 tekem igrali neodločeno. Z ekipo Brd, ki bo naslednje leto, tako kot NK Žiri praznovala 50. letnico obstoja, imajo rumeni pozitivno medsebojno bilanco (5 ** 2 – 2 – 1) z gol razliko 5:3.