Po velikem zaostanku do nove točke

Ob polčasu današnje tekme so nad uspehom žirovskega Eksista obupali celo največji optimisti. Kranjčani so povedli že v prvi minuti, nato pa pred odmorom dosegli še dva zadetka za ogromno prednost 0:3. Za nameček so v 39. minuti ob zaostanku 0:2 ostali brez enega igralca. Izključen je bil vratar Jan Rakovič. V drugem polčasu pa so, tako kot Jugoslavija proti Sloveniji junija 2000 v Belgiji na EP, z igralcem manj uspeli izenačiti na 3:3. Tjaš Šifrar je v 54. minuti prvi načel mrežo Save. Najboljši strelec rumenih v lanski sezoni, je zadel prvič po 16. aprilu. V razmaku vsega sedem minut je nato z dvema zadetkoma (prva ligaška za NK Žiri) končni rezultat postavil Halid Mehmedivič. Z današnjo tekmo je Krištof Orešnik postal igralec z največ nastopi (75) za žirovsko ekipo na tekmah pod okriljem NZS. Za en nastop je prehitel Jako Brica Krolnika.