Po zaostanku do presenetljive zmage

Po dveh visokih porazih s Slovanom in Izolo je današnja zmaga na goriškem dvignila točkovni saldo in prepotrebno samozavest ekipe. Domačini z Mirna so bili nesporni favoriti, saj so skupaj z Izolo prvi zasledovalci vodilne trojke (Dob, Šenčur in Izola), ki se borijo za napredovanje v 2. ligo. Rumenim postaja vrlina, da preobračajo rezultat sebi v prid, kar je nasprotno s praksami v dveh preteklih sezonah, ko so precej zadetkov prejeli po 75. minuti. Na zadnjih petih tekmah so dvakrat iz zaostanka prišli do zmage, enkrat pa do remija. Adria : Žiri = 1 : 2 (1:0); Ob zaključku prvega polčasa je domače v vodstvo popeljal Peršič. Za popolni preobrat sta v 57. in 75. minuti poskrbela Halid Mehmedović in Boštjan Frelih.
Na medsebojnih srečanjih sta Žiri in Adria zelo izenačena. Oba sta zmagala po trikrat, dvakrat pa sta se razšla brez zmagovalca z gol razliko 15:14 za Žiri.