Pomembna zmaga v boju za obstanek

Po začetni nekajminutni iniciativi domačih, so pobudo v igri prevzeli gosti. Kljub temu, da so več od igre imeli Žirovci, se je polčas končal brez zadetkov in tudi brez resnejših priložnosti. Rumeni so prevladovali tudi v nadaljevanju. V 54. minuti je s prostega strela goste v vodstvo popeljal Tjaš Šifrar. Igranje z roko domačega igralca v kazenskem prostoru je privedlo do penala. Tjaš Šifrar je bil z enajstih metrov uspešnejši od še jeseni svojega vratarja Jana Rakoviča. Po 80. minuti se je stanje na igrišču spremenilo. Žirovci so se pomaknili nazaj in posledični so pobudo prevzeli Kranjčani. V 82. miniti je Šmitran zadel s strelom z razdalje. Za nameček je Šifrar v 89. minuti prejel še rdeči karton. Do konca tekme so imeli domači še vsaj dve lepi priložnosti za izenačenje, vendar se na srečo ekipe trenerja Freliha, izid ni spremenil. Sava : Žiri = 1 : 2 (0:0); Zadnjo veliko priložnost za izenačenje je preprečil danes zelo solidni vratar Žiga Poljanšek.
Na 22. gostovanju v Stražišču so Žirovci zmagali šele četrtič. Zadnjič je bilo to v sezoni 2005/06. Z današnjo zmago se je razlika pred neposrednim konkurentom za izpad povečala na 10 točk. Prekinila se je tudi serija desetih tekem brez zmage.