Ponovno ob točko v zadnjih minutah

Zadnje gostovanje v letu 2022 Žirovcem žal ni prineslo uspeha. Stadion na Viču za Rumene ostaja neosvojiva trdnjava. Tudi na peti tekmi niso uspeli premagati domačo Svoboda, čeprav so ob polčasu še vodili. Vsaj točka pa je splavala po vodi v zadnjih minutah, tako kot v 7. krogu proti Škofji Loki in v 10. proti Adrii. Žiri so povedle v 30. minuti s prvim letošnjim golom Jake Lapanje. Že pred tem je vodstvo domačih preprečil vratar Jan Rakovič z ubranitvijo penala. Takoj na začetku nadaljevanja je izenačil Koprivica. Ko je že kazalo na delitev točk, pa je za zmago domačih (2:1) v 89. minuti poskrbel Gačnik. S sodniškimi odločitvami so bili tokrat Žirovci precej nezadovoljni. Vsled tega je trener Boris Frelih prejel rdeči karton, kar je prvič v zgodovini žirovskega kluba. Sodnik Danijel Jerman je Žirovcem sodil desetič, med drugim tudi na tekmi v Žireh, oktobra 2018, ko so varovanci trenerja Freliha zabeležili edino zmago z ljubljansko Svobodo na skupno dvanajstih medsebojnih tekmah.