Prednost pred cono izpada se zmanjšuje

Po hitrem vodstvu gostov, ko so povedli z uspešno izvedeno enajstmetrovko že v drugi minuti, se do odmora rezultat ni spremenil. Takoj po odmoru so rumeni močno pritisnili, in v 51. minuti izenačili, tudi z enajstmetrovko. Izvajalec penala je bil Liam Jeneš, za svoj prvi zadetek za Žiri. Kmalu za tem so Žiri spustile priložnost da bi še povedle. Iz dveh zares lepih priložnostih niso uspeli premagati gostujočega vratarja Mrežarja. Po vzpostavitvi ravnotežja na igrišču je sledila “kazen” za neizkoriščene priložnosti. Radi rečemo: “Če ga ne daš, ga pa dobiš”. V 69. minuti je Haznadar zadel za vodstvo Slovana, in kot se je kasneje izkazalo za končni izid. Eksist Žiri : Slovan = 1 : 2 (0:1)
Žiri še vedno držijo 11. mesto, ki zagotavlja obstanek v ligi, vendar ima ekipa trenerja Freliha le še točko prednosti pred Slovanom in tri pred zadnjeuvrščenima Savo in Visokim.