Prvi domači ligaški poraz

Še ena od tekem, ko so bili Žirovci ob točke v zadnjih minutah. Današnja je bila že četrta letošnje jeseni. Rumeni, brez treh nosilcev igre (brata Frelih in Čemažar – poškodbe in kartoni), so odločilni gol prejeli v 87. minuti. Eksist Žiri : Šobec Lesce = 2 : 3 (1:2). Oba gola za Žiri, obakrat za izenačenje, je dosegel Tjaš Šifrar. Po zmagi nad Izolo in tremi remiji so Žiri doživele prvi letošnji ligaški poraz na stadionu Polje. Boris Frelih zaradi prejetega rdečega kartona prejšnjo soboto, danes ni smel voditi tekme.
Po letu 2000 sta današnja tekmeca v Žireh odigrala 15 medsebojnih ligaških tekem. Današnja zmaga Leščanov je bila v tem stoletju, v Žireh, šele druga (prva na stadionu Polje). Z izidom 2:1 so slavili še septembra 2005.