Prvi gol je, prve točke še ni

Na tradicionalno težkem gostovanju v Ljubljani na Viču, so Žirovci še desetič izgubili. Svoboda : Žiri = 2 : 1 (0:0); Bili pa so blizu vsaj točki. Tjaš Šifrar je Rumene popeljal v vodstvu takoj po odmoru. Žiri so vodile do 62. minute, ko je izid poravnal Koprivica. Le par minut pred koncem pa je bil vratar Rakovič še drugič premagan. Da so varovanci trenerja Feltrina še tretjič ostali brez točke je poskrbel Pačarić, Na štirinajstih medsebojnih tekmah so Žirovci zmagali le enkrat (v sezoni 2018/19). Na Viču so Žiri še četrtič zaporedoma izgubile z izidom 2:1. Po treh tekmah nove sezone ostajajo Žiri brez točke. Po sezoni 1998/99 ko so potem izpadli v 2.GNL, so tako slabo štartali le še v sezoni 2018/19.