Rezervist Rupnik zadel za peto zaporedno zmago

Serija uspešnih pomladanskih nastopov trenerja Freliha se še kar nadaljuje. Z morebitnim uspehom v Zagorju, v sredo 2. junija, bi nogometašem Žirov uspel rekorden niz šestih zaporednih zmag.
Prvi polčas se je končal brez golov z eno samo resno priložnostjo za zadetek. Ustvarili so si jo gosti. Pri dobro izvedenem prostem strelu v 30. minuti z roba šestnajsterca, je še bolje reagiral golman Rakovič.  V nadaljevanju so bili Tolminci praktično brez priložnosti, rumeni pa so si ustvarili več resnih situacij za dosego gola. Za napadalen pristop v drugem polčasu so bili nagrajeni v 88. minuti. Žiri : Tolmin = 1 : 0 (0:0); Tekmo je odločil Nejc Rupnik s svojim sploh prvin zadetkom. Rupnik, ki je v igro je vstopil v 84. minuti, je že 11. strelec za Žiri v letošnji sezoni.