Ribiči strli odpor rumenih šele v drugem polčasu

Nesporni favoriti sobotne tekme v Žireh so bili gosti iz Obale. Izola, druga na prvenstveni lestvici, je takoj na začetku močno pritisnila. Obrambna linija Žirov pa je vse napade uspešno odbila. Ribiči so bili najbliže zadetku sredi polčasa, po hudi napaki domačega vratarja, pri izbijanju žoge na dvajsetih metrih. Ob odsotnosti prvega vratarja Rakoviča, je za Žiri branil debitant Tine Lapajne. Kljub temu da rumeni niso bili nevarni, so v 36. minuti goste dobesedno šokirali. Gol za Žiri je dosegel Jan Koblar. Že v tretji minuti nadaljevanja je prišlo do izenačenja. Zaradi prekrška v kazenskem prostoru je bil bil dosojen penal in prestrogo izklučen branilec Brence. Le štiri minute kasneje je prišlo do popolnega preobrata. Ko je že kazalo, da bo poraz zmeren, saj je bil z drugim rumenim kartonom v 76. minuti izključen še David Frelih (v 89. minuti je bilo 1:3), je v zaključku Izola dosegla še dva zadetka. Žiri : Izola = 1 : 5 (1:0)