Sanjski zaključek sezone – jesen 2019

Do prvega novembra je bila bera točk žirovskega tretjeligaša v sezoni 2019/20 zelo skromna. Na enajstih tekmah so zabeležili vsega pet remijev, kar je prineslo le pet točk. Tri novemberske tekme, od tega dve odigrani v gosteh, pa so prinesle devet točk. Še tretjo zaporedno zmago so Žiri dosegle danes v Ljubljani. Arne Tabor 69 : Žiri = 2 : 4 (0:2); Na Ježici na igrišču z umetno travo so se Žirovci zelo dobro znašli. Kazalo je že na pravo katastrofo Ljubljančanov, saj je Boštjan Frelih v 78. minuti rumene popeljal v vodstvo s 4:0. V zaključku so domači z dvema zadetkoma uspeli poraz ublažiti. Prav pri zadnjem zadetku na tekmi, v 90. minuti, se je poškodoval vratar Žirov Klemen Zupet, kako resno se še ne ve. Zaradi udarcu v glavo je bil po tekmi z rešilnim avtomobilom prepeljan v bolnišnico. Kljub dvema prejetima zadetkoma je Zupet tekmo zelo dobro oddelal in bil med bolj zaslužnimi za uspeh moštva trenerja Freliha. Prvi gol na tekmi so si Arne Tabor zabile same. Z naslednjima dvema zadetkoma Naceta Eržena, so bili upi domačih na uspeh praktično onemogočeni. Drugi Erženov zadetek, dosežen s penala, je bil 40. za Žiri na tekmah v organizaciji NZS. Drugi na tej lestvici je Damir Česnik s 26, tretji pa Jaka Bric Krolnik s 13 zadetki.
Po nizu treh zaporednih zmag bodo rumeni prezimili na 10. mestu s štirimi oziroma petimi točkami prednosti pred cono izpada.