Sedma zaporedna zmaga pred rekordnim obiskom

Uspešna sezona, kar letošnja definitivno je, pripomore k večjemu obisku tekem. Na zadnjem domačem srečanju v letu 2017 se je na tribunah stadiona Polje zbralo 180 gledalcev, kar je letošnji rekorden obisk. Naslov jesenskih prvakov ki je bil priborjen prejšnjo soboto, so Rumeni danes le še potrdili. Žiri : Britof = 5 : 2 (2:1) ; Vodstvo rumenih že v šesti minuti, gol je dosegel Anže Čuk, goste ni zmedlo. Kljub pobudi domačih, si je Britof ustvaril par zrelih priložnosti in v 18. minuti tudi izenačil z zadetkom Baha. Za ponovno vodstvo domačih še pred odmorom, je poskrbel Zoran Gligorević po uspešno izvedenem penalu. Britof je na samem začetku drugega polčasa še enkrat izenačil, nakar so Žiri v samo petih minutah s tremi zadetki tekmo dokončno odločili v svoj prid. Vse tri zadetke je dosegel Nace Eržen – letošnja “zlata kopačka” gorenjskega nogometa. Niz sedmih zmag, ki se bo pomladi lahko še podaljšal, je za Žirovce izenačenje najdaljšega niza v samostojni Sloveniji iz konca sezone 2001/02 ko so osvojili edini naslov gorenjskih prvakov.