Šifrar z evrogolom do treh točk

Brda so po tridesetih letih ponovno gostovale v Žireh. Tudi takrat, marca 1992, so bili poraženi brez doseženega gola. Bilo je namreč 2:0 za Žirovce.
Včerajšnja tekma se je začela dokaj mirno. V prvem polčasu, ko so imeli rumeni rahlo pobudo, si ekipi nista ustvarili resnih priložnosti za zadetek, z izjemo prostega strela za Žiri. Nekje s petindvajsetih metrov po sredini je udaril David Frelih. Zadel je stativo od koder se je žoga odbila v avt skoraj po gol-črti. Do zadetka je zmanjkalo dobesedno par cm. Tudi v nadaljevanju so bili domači podjetnejši. V 52. minuti se je v kazenskem prostoru izjemno znašel Tjaš Šifrar in z evrogolom odločil tekmo. Žiri : Brda = 1 : 0 (0:0); Sredi drugega polčasa je gledalcem zastal dih, ko so se v enem napadu gostov domači kar trikrat, bolj srečno kot spretno, ubranil pred izenačenjem. V zaključku tekme je imel rezervist in debitant Istenič najlepšo priložnost za povišanje vodstva. Na višini šestnajsterca se je sam znašel pred vratarjem Petrovčičem, vendar ni bil uspešen.