Svoboda v Žireh slavila še četrtič

Svoboda je ekipa zunaj MNZG Kranj, s katero so žirovski nogometaši odigrali največ tekem. Danes je bil njun že deseti medsebojni obračun. Rumeni ostajajo z edino zmago iz sezone 2018/19. Kar sedem od teh dvobojev je bilo odigranih v Žireh. Tudi v Žireh, ne samo absolutno so uspešnejši Ljubljančani.
V prvem polčasu današnje tekme si je Svoboda ustvarila dve lepi priložnosti za zadetek. V 35. minuti je njihov napadalec, po predložku z desne strani, s petih metrov neoviran streljal z glavo. Bolj srečno kot spretno je golman Poljanšek preprečil vodstvo Svobode. Tik pred odmorom so gosti prišli še do druge velike priložnosti. K sreči domačih, je bil gostujoči napadalec nespreten pri strelu na gol z neposredne bližine. V drugem polčasu so prvi zapretili domači. Prosti strel po sredini z dobrih dvajsetih metrov je izvedel Matej Peternelj. Vratar Slak je bil že premagan, vendar je zadetek preprečila prečka. Domači so bili v napadu še vedno precej aktivni, žal pa brez zadnje podaje in uspešnega strela na gol. Žiri : Svoboda = 0 : 3 (0:0); Na drugi strani pa je bilo v obrambi preveč napak, in poceni prejetih zadetkov. V celoti gledano so Ljubljančani zaslužili zmago, rezultat pa je previsok, glede na prikazano na zelenici.