Tilen Klemenčič se vrača v Žiri

V nacionalnem nogometnem centru Brdo pri Kranju je bilo danes žrebanje parov 1. in 2. SNL ter parov prvega kroga pokala NZS. Zaradi slednjega smo Žirovci še posebej težko čakali na izide žrebanja, saj je bil med akterji tudi NK Žiri.
V bobnu za pokal NZS je bilo osemnajst finalistov posameznih MNZ in šest slovenskih prvoligašev. Ekipe (Olimpija, Maribor, Domžale in Gorica) ki bodo letos zastopale Slovenijo v evropskih pokalih, se bodo v pokalno tekmovanje vključile v 2. krogu.
Žiri so za nasprotnika dobile Celje, kar je najatraktivnejši možni nasprotnik. Celjani so se v sezoni 2015/16 od pokalne trofeja poslovili šele v finalu in bili uvrščeni na 5. mestu v 1.SNL (tik za ekipami, ki so se uvrstile v “evropo”). V Celju nastopa tudi Tilen Klemenčič, najuspešnejši igralec, ki je svojo nogometno kariero začel v Žireh.  Tekma s Celjem bo 17. avgusta na stadionu Polje.