Triglav slavil šele po penalih

V drugem krogu (zadnjem znotraj MNZ) pokala Pivovarne Union (pokal NZS), so se žirovski zmaji pomerili s kranjskimi orli. Na šestem medsebojnem pokalnem obračunu, so bili Rumeni danes še najbližje preboju v naslednji krog. Triglav je dokaj hitro prišel do vodstva z dvema goloma razlike. Prvi zadetek je dosegel Šalja v 13. minuti po uspešno izvedeni 11-metrovki, na 2:0 pa je povišal Ljubijankič v 36. minuti. V zadnji minuti prvega polčasa so se domači vrnili v igro. Po podaji iz kota je z glavo v gol žogo preusmeril Tjaš Šifrar. Znižanje izida tik pred odmorom je Žirovcem v nadaljevanju vlilo dodatno energijo. Rezultat pogumne igre je bilo izenačenje v 57. minuti. Boštjan Frelih je uspešno izvedel prosti strel s petindvajset metrov. Kmalu po izenačenju so imeli igralci trenerja Feltrina še dve lepi priložnosti za popolni rezultatski preobrat. Izid 2:2 pa je ostal do zadnjega sodnikovega žvižga. Eksist Žiri : Triglav Kranj = 2 : 2 (1:2) – penali 6:7. O zmagovalcu so odločale enajstmetrovke. Prvih pet izvajalcev je bilo uspešnih na obeh straneh. Tudi v šestem paru sta bila oba uspešna. V sedmem pa je najprej gol zgrešil igralec Žirov Zugarazo Sebastian Juda, za zmago Triglava pa je bil uspešen Jemec.
Pokalne tekme, ko o napredovanju odločajo enajstmetrovke, Žirovcem niso naklonjene. Zadnjih pet (Hrastje, Lesce, Jesenice, Zarica in Triglav), oziroma vse tovrstne v zadnje četrt stoletja, so Rumeni izgubili.