V štirih dneh še druga šestica

Po izredno visoki zmagi v sredo na pokalni tekmi, so Žiri z istim izidom danes slavili še v ligi. Žiri : Britof = 6 : 0 (0:0) ; Domači so že od prve minute močno pritisnili na gostujočo obrambo. Kljub zelo všečni igri je manjkala zadnja podaja oziroma uspešen strel. Po dvajsetih minutah se je Britof otresel začetnega pritiska in izpeljal celo nekaj obetajočih akcij. Kljub premoči rumenih, se je polčas končal brez zadetkov. Po odmoru so Žirovci nadaljevali z agresivno igro, in v 51. minuti strli odpor gostov. V nadaljevanju so se domači povsem razigrali in Britofu nasuli pol ducata golov. Par minut pred koncem je imel Britof najlepšo priložnost za dosego častnega zadetka, vendar je vratar Šuligoj – ena na ena – ohranil domačo mrežo nedotaknjeno. Nace Eržen, najboljši strelec rumenih v pretekle sezone, je dosegel klasični hat-trick. Dvakrat se je med strelce vpisal še Anže Čuk in enkrat Jošt Oblak. Slednji je dosegel prvi zadetkek za člansko ekipo Žirov. Varovanci trenerja Freliha so danes izenačili najvišjo zmago nad Britofom. S 6:0 so prvič zmagali v sezoni 1990/91 na Britofu.