Vipava v Žireh ostaja brez zmage

Žirovci so bili letošnjo pomlad na domačem terenu premagani samo na prvi tekmi sredi marca z Grosuplami, ki so na koncu osvojili ligo. V tem stilu so sezono tudi končali. Vipava se je danes pridružila Izoli in Lescam, ekipam z vrha lestvice, ki so v letu 2022 zapustili stadion Polje brez zmage. Vipava si je v prvem polčasu ustvarila nekaj priložnosti z globinskimi podajami. Z eno od takih so prek Bardona povedli v 19. minuti. Domači so v nadaljevanju povezali vrste in bili nevarnejši tudi v napadu. Prosti strel v 53. minuti je za izenačenje izkoristil Boštjan Frelih. Kot se je kasneje izkazalo je postavil končni izid. Žiri : Vipava = 1 : 1 (0:1); Vipava, ki je ligo končala na 3. mestu, tudi v tretje ni uspela zmagati na stadionu Polje. Na današnji tekmi se je od aktivnega igranja poslovil Matej Peternel.