Vrhnika še drugič uspešnejša

V zadnjem jesenskem krogu so se igrale povratne tekme prvega kroga sezone 2022/23. Vrhnika je bila po zmagi doma, od Žirov uspešnejša še v gosteh. Po obetavnem začetku, ko je v 12. minuti najlepšo priložnost za vodstvo Rumenih imel Nani Eisele, so po četrt ure pobudo prevzeli gostje z Vrhnike. Preko Špernjaka so v 34. minuti uspeli premagati vratarja Rakoviča. Tudi ob zaključku prvega polčasa so bili domači ponovno nevarni, vendar je bil vratar gostov Volaš vedno na mestu. V nadaljevanju je bila igra bolj raztrgana z manj priložnosti na obeh straneh. Kljub temu pa je Keržič v 70. minuti zadel za končnih 0:2.
Šenčur se je po zmagi nad Brdami povzpel na prvo mesto, vendar ga jutri lahko Tolmin ponovno prehiti, saj igra še tekmo v Škofji Loki, za Šenčurjem pa zaostaja le točko. Z največ glavobola bodo prezimili Slovan, Sava in Visoko, ki zasedajo zadnja tri mesta. Le dve mesti pred njimi so Žiri, vendar s šestimi točkami prednosti.