Vse je bilo odločeno že do odmora

Nad izidom nedeljske tekma v Brdih, Žirovci niso bili navdušeni, pa tudi razočarani ne. Z neposrednim tekmecem v boju za obstanek so si razdelil točki. Brda : Žiri = 1 : 1 (1:1); Začetek ni bil najboljši, saj so domači preko Bužinela povedli že v 3. minuti. Za izenačenje je v 35. minuti poskrbel letos prvi strelec ekipe trenerja Freliha Tjaš Šifrar. Kot se je kasneje izkazalo je postavil tudi končni izid.
Žiri so ohranili pozitivno bilanco na medsebojnih tekmah z Brdami. Do sedaj so Rumeni igrali tekme s sedmimi nasprotniki z območja MNZ Nova Gorica. Poleg Brd imajo Žiri pozitivno bilanco še z Adrio (Miren), negativno pa s Tolminom in Vodicami (Šempas). Kar s tremi pa so si enaki tako točkovno kot po gol razliki. To so Vipava, Bilje in Primorje (Ajdovščina).