Z visoko zmago v drugi krog

Danes so bile na sporedu tekme 1. kroga slovenskega pokala (Pokal Pivovarne Union). Do vključno drugega kroga ekipe igrajo znotraj svoje MNZ. Pokalno tekmovanje se sicer začenja avgusta s predkrogom. Takrat so bili Žirovci prosti, danes pa so gostovali v Podbrezju, kjer domače tekme igra NK Naklo. Žiri so povedle v 16. minuti, ko je v polno zadel Tjaš Šifrar. Sredi polčasa je Majnik uspel izenačiti, še pred odmorom pa je Halid Mehmedovič poskrbel za ponovno vodstvo Rumenih. V drugi polovici drugega polčasa so še s tremi zadetki igralci trenerja Feltrina prišli do visoke zmage. Uspešni so bili še Matic Debeljak, Žan Bracovič in še drugič Šifrar. Naklo : Žiri = 1 : 5 (1:2); To je bila prva zmaga Žirov po dvanajstih srečanjih brez popolnega uspeha in hkrati prva pod taktirko trenerja Borisa Feltrina. Največje in praktično edino presenečenje 1. kroga pokala je bila zmaga Preddvora nad višjeligašem Škofjo Loko.