Žiri – mladinski pokalni prvaki Gorenjske

Danes so mladinci Žirov dosegli največji uspeh v zgodovini kluba. Prvič so nastopili v finalu pokalalega tekmovanja in tudi osvojili pokal. Tekmo na nevtranem terenu v Stražišču si je ogledalo le kakih 50 gledalcev. Jesenice-Bled : Žiri = 1 : 2 (1:0). V prvem polčasu so bili jeseničani za spoznanje nevarnejši, kar so kronali tudi z edinim zadetkom. Drugi polčas je vsekakor pripadel rumenim. Najprej je iz gneče pred golom za izenačenje žogo v gol potisnil Nace Mlakar. Za končni uspeh pa je poskrbel Jaka Bric Krolnik, ki je izkoristil diagonalno podajo in z desetih metrov premagal nasprotnega golmana. V zaključku tekme so imeli žirovci celo več priložnosti za povišanje vodstva, kot jeseničani za izenačenje.
Za izjemen uspeh velja pohvaliti vse igralce ki so danes pustili srce na igrišču in pa seveda njihovega stratega Borisa Mlakarja. Naslov prvaka ekipi prinaša uvrstitev v četrt-finale pokala Slovenije. Tekma bo 29. aprila v Žireh.