Zmaga ob slovesu od domačega občinstva

Po petih zaporednih porazih so Rumeni zabeležili četrto zmago v sezoni. Tekma je bila odločena še preden so vsi gledalci zavzeli svoje sedeže. Žiri : Adria = 2 : 0 (2:0); Prvi zadetek je padel že v peti minuti. Močan strel z razdalje je gostujoči vratar Soban na kratko odbil, odbitek pa je Tjaš Šifrar pospravil v prazno mrežo. Le sedem minut kasneje je Boštjan Frelih izvedel prosti strel z dobrih dvajset metrov, rahlo z desne strani (na sliki). Z levico je “ometel pajčevino” v desnem zgornjem kotu adrinega gola. Le nekaj minut kasneje je bil blizu zadetka še Eisele. Njegov strel je končal tik ob levi stativi. Ob koncu polčasa so Mirenčani prišli do najlepše priložnosti. Po “biljardu” v kazenskem prostoru je Žirovce rešila tudi sreča in okvir vrat. V nadaljevanju so si domači ustvarili še nekaj polpriložnosti, gostje pa niso več resneje ogrozili danes zanesljivega vratarja Poljanška. Tako so se igralci trenerja Freliha na najlepši način poslovili od svojih privržencev v letu 2021. Do konca sezone sta sicer še dva kroga, vendar Žiri obakrat gostujejo.
Za največje presenečenje 12. kroga so poskrbeli Ločani. Do danes je zadnjeuvrščena Škofja Loka kar s 3:0 premagala vodilno Vipavo. Prav z obema tekmecema Žirovci igrajo še letos. V nedeljo čez osem dni potujejo v Vipavo, leto pa bodo končali čez dva tedna v Škofji Loki, z lokalnim derbijem.