Rezultat v Izoli krojil sodnik

Na tekmi kjer so bili domači nesporni favoriti, je glavno vlogo prevzel sodnik. Žan Jazbec je Žirovcem sodil petič (četrtič v letu 2021). Na teh tekmah so po dvakrat slavili Žirovci in nasprotniki, enkrat pa se je tekma končala neodločeno. Danes pa si ne moremo znebiti občutka, da Jazbec ni hotel videti očitne roke v domačem šestnajstercu. Do usodne 85. minute sta bila nasprotnika dokaj enakovredna, sodnik pa je delo opravljal korektno. Le pet minut pred koncem tekme pa so bili gosti bržčas oškodovani. Da je bila mera polna, so v naslednjem napadu domači prek Požrla dosegli zmagoviti zadetek na tekmi. Izola : Žiri = 1 : 0 (0:0); Kljub porazu velja pohvaliti igralsko zasedbo rumenih.
Vipava je z gladko zmago v Ljubljani pri Svobodi ohranila štiri toke naskoka pred Lescami. Žiri pa so padle na 8. mesto.