Do izenačenja z dvema igralcema manj

Z izkupičkom na razburljivi tekmi so domači lahko bolj zadovoljni od gostov z Mirne pri Novi Gorici. Po hitrem vodstvu Žirov, gol je dosegel Nace Eržen, so gostje izid izenačili še pred polčasom. Žiri : Adria = 3 : 3 (1:1); V nadaljevanju so prvi zadeli Primorci. Za ponovno izenačenje na 2:2 je v 67 minuti poskrbel Domijan Rok. Le dve minuti kasneje je domače navijače utišal Hlede z izjemnim golom z razdalje v vratarjev levi zgornji kot. Po dveh izključitvah Stožiniča in Orešnika v 76. oziroma 79. minuti so se možnosti domačih za vsaj izenačenje precej zmanjšale. V zadnjih desetih minutah pa so igralci trenerja Freliha prekosili sami sebe. Kljub dvema igralcema manj so vršili pritisk na obrambo Adrije in v 83. minuti uspeli izid poravnati. Znotraj šestnajsterca je z močnim strelom pod prečko zadel Nejc Kržišnik. Za Nejca je bil to prvi nastop po sanaciji poškodbe, ko je bil z zelenic odsoten skoraj deset mesecev.
Svojevrsten rekord je danes postavil Rok Domijan. Z doseženim zadetkom je postal najstarejši strelec (34 let in pol) za žirovsko ekipo na tekmah v organizaciji NZS. Edina, ki sta poleg njega zadela v starosti nad trideset let, sta še Tomaž Luznar (pri skoraj 31 letih je 14.4.2004 zadel na tekmi z Zarico) in Tomaž Vehar (pri dobrih 30 letih je 12.4.1992 zadel na tekmi z Branikom)